Ana Sayfa / YENİ İŞ FIRSATLARI / Zenginliğin Formülü “Cem DİKENEL”

Zenginliğin Formülü “Cem DİKENEL”

3840x2160 (126)

Zenginliğin Formülü “Cem DİKENEL”

Zenginlik sadece para demek değildir. Zenginlik en önemli üç olgunun bir araya gelmesi ile oluşan farklı bir sosyal yapıdır. Bu üç olgu ise şunlardır; Sağlık, Varlık ve Zaman bunların biri bile eksik olursa zenginlikten bahsetmek doğru olmayabilir.

İnsanlar hayatları boyunca yukarıda belirttiğimiz üç olgunun peşinden belirli süreçlerde koşmaktadırlar. Gençlikte kısmen de olsa Zaman ve Sağlık vardır, fakat bu dönemde Kariyer ve Para peşinde koşturmaca başlar. Otuzlu yaşların başında insanın şansıda buna yardımcı olduysa kariyer ve para kazanılmış olur, fakat yavaş yavaş sağlık problemleri ortaya çıkmaya başlar. Bu arada kazanılan paraların bir kısmı da sağlık giderlerine harcanır.

Tam her şey düzeldi derken, yaş kemale erer ve kısmet olduysa emekli olunur. Eğer atadan bir miras yoksa kendi yapabildiklerimizle emekliliğin tadını çıkartmaya çalışırız, fakat o ne çocukların okul masrafları, evlilik masrafları derken kendimizi tekrar çalışma hayatında buluruz. Ama neticede artık zaman bizler için kısıtlıdır ve zamanı dolu dolu yaşayarak geçireceğimiz son dilimde tekrar çalışmak zorunda kalırız. Bu döngü genellikle hepimiz için aynıdır.

Bizim burada bahsedeceğimiz “Zenginlik Formülü” Dünyaca ünlü Amerikalı iş adamı, yatırımcı, Robert Kiyosaki nin yazmış olduğu “ Zengin Baba Fakir Baba kitabında detaylı bir şekilde anlatmış olduğu “Zaman Kaldıracı” dır. Bunu oluşturmanın çeşitli yolları vardır. Bunlardan kısaca bahsedecek olursak; Özel Okullar, Özel Hastahaneler, Zincir Oteller, Kira Geliri Olan Mülkler, Taksi Plakası vb. gibi örneklemeleri arttırabiliriz. Fakat günümüz Dünyasında bu tarz yatırımlar çok büyük sermayeler istemekte ve risk faktörü devreye girmektedir.

Ünlülerin ikirleri

Ben burada Dünyada 65 yıldır var olan ve şu anda en büyük iş fırsatlarından biri olan hiç risk taşımadan yapılabilecek bir iş modelini anlatacağım. Network Marketing sektörü şu anda en çok tercih edilen sektörlerden bir tanesidir. Bu sektör hiç risk taşımadan ve düşük sermaye ile insanların kendi işlerini kurmalarını sağlamakla beraber, Dünya üzerinde yeni yeni Dolar milyonerleri yaratmaktadır.

Günlük hayatımızda beğendiğimiz mekanları, filmleri, kitapları, kullandığımız ve faydasını gördüğümüz ürünleri etrafımıza ısrarla tavsiye ederiz. Bu sayede o tavsiye ettiklerimiz, ürünleri alıp, mekanları ziyaret ettiklerinde, filmi seyrettiklerinde ve kitapları satın alıp okuduklarında, satıcılar ve üreticiler her durumda para kazanmaktadırlar. Ama tavsiye eden sadece tavsiyesi ile kalmaktadır.

Network Marketing sektörü de bu yaptığımızın aynısını bizim menfaatlerimizi koruyarak yapan bir sektördür. Diğer adı ile “Doğrudan Satış” sektörü reklam ve aracıları kaldırarak, Memnun Müşterilerden oluşan bir tüketim ağı oluşturmaktadır.

zaman kaldıracı

İşte “Zaman Kaldıracı” nı en risksiz ve kimseye zarar vermeden kurmamıza yarayan iş modeli budur. Şu anda teknolojinin de gelişmesi ile bu iş modeli de çok hızlı bir şekilde çağa ayak uydurmaktadır. Memnun Müşteri ağımızı kurmaya başladığımız andan itibaren, kendi “Zaman Kaldıracı” mızı kurmaya başlamış oluruz. Bir kişi ile başladığımız ticaretimiz, Memnun Müşterilerimizin çoğalması ve onlarında kendi Memnun Müşterilerini oluşturması ile hızla büyümeye başlar. Belli bir efor ve emek harcadıktan sonra ise siz “Zaman Kaldıracı” na sahip olursunuz. Buda katlanarak büyüyen bir pasif gelirinizin oluşması anlamına gelmektedir.

 

Cem DİKENEL

 

Hakkında Cem Dikenel

Farklı Yazılar

CLİXSENSE SİTE İNCELEME VE ÖDEME YÖNTEMLERİ

CLİXSENSE SİTE İNCELEME VE ÖDEME YÖNTEMLERİ Bir önceki yazımda tanıtımını yapmaya çalıştığım ClixSense sitemizin ödeme …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.