Ana Sayfa / YENİ İŞ FIRSATLARI / İŞ DÜNYASI VE YENİ İŞ FIRSATLARI

İŞ DÜNYASI VE YENİ İŞ FIRSATLARI

 

184635

İŞ DÜNYASI VE YENİ İŞ FIRSATLARI

Öncelikle bu konularda sizlerden hiç bir şekilde farklı olduğumu düşünmenizi istemem. Siteme girdiğinize göre “HAKKIMDA” başlıklı kısmı incelerseniz bunda benimle hemfikir olacaksınızdır. yani bu işleyeceğimiz bu konularda benim hiç bir şekilde otorite kabul edilecek bir durumum söz konusu değildir. Fakat yılların vermiş olduğu tecrübelerim ve araştırmaya verdiğim önem, benim bu konulara yönelmemi sağladı. 30 yaşından sonra teknoloji ile tanışmış bir nesil olsak da hepimiz bu şartlara çok çabuk adapte olduk. Bulunduğumuz konumlar ne olursa olsun, ne iş yapıyorsak yapalım değişime ayak uydurduk. Bunu kimimiz zorla, kimimiz ise isteyerek kabullendik. Zorla kabullenenlerin adaptasyonu biraz uzun sürdü ama neticede hepimiz bir şekilde değiştik.

Bazılarımız yabancı dillerini geliştirdiler, kimimiz kişisel olarak geliştik, bazılarımız bilgisayar teknolojileri konusunda kendimizi geliştirdik. Bu örnekleri daha da çoğaltabiliriz. Ama “DEĞİŞİM” denilen olgunun aslında kendimizi geliştirmek ve zamana ayak uydurmak olduğunu anlayamadık ya da anlamak istemedik. Netice itibarı ile sonuca geldiğimizde şu anda ülkemizde üniversite mezunu olmuş ve işsizler kervanına katılmış binlerce kardeşimiz bulunmakta, bunun da sebebi “DEĞİŞİM” dediğimiz olgunun eğitim sistemimize hala adapte edilememiş olmasıdır.

Middleware_services

Biz burada iş dünyasında hangi sektörlerin öne çıktığını ve yeni yeni yaygınlaşmaya başlamış olan iş modellerini inceleyeceğiz. Başta da belirtmiş olduğum gibi kesinlikle bu işleyeceğimiz konular hakkında bir otorite olmayabilirim, fakat belirttiğim gibi bu güne kadar yaşadığım iş tecrübelerim ve ticaret hayatımdaki yaşamış olduğum olumlu ve olumsuz olaylar benim böyle bir karar almamı sağladı. Bu bir de hayatımı tamamen değiştirme kararını verdiğim zaman daha da netleşti. Burada en önemli noktayı sona bıraktım, bu konuları incelerken sizlerinde fikirlerini ve bilgilerinizi benimle paylaşmanızı rica edeceğim. Çünkü atalarımızın dediği gibi ” Bir elin nesi var, iki elin sesi var” bu söze inancım her zaman tam olmuştur. Bu nedenle de sizlerden bana fikirleriniz ve bilgilerinizle destek olmanızı rica ediyorum. Belki de benim göremediğimi sizler görerek beni doğru bir şekilde yönlendirerek hepimizin doğru bilgiye ulaşmasında rol oynamış olacaksınız. Hepinize saygılarımı sunarım.

 

Cem DİKENEL

DSCN0031 (2)

[wp-review id=”470″]

Hakkında Cem Dikenel

Farklı Yazılar

CLİXSENSE SİTE İNCELEME VE ÖDEME YÖNTEMLERİ

CLİXSENSE SİTE İNCELEME VE ÖDEME YÖNTEMLERİ Bir önceki yazımda tanıtımını yapmaya çalıştığım ClixSense sitemizin ödeme …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.